Pristatome tris įdomias asmenybes, puikius atletus bei profesionalius savo srities specialistus –  Evą Misiūnaitę, Karoliną Deliautaitę bei Roką Pacevičių – naujuosius „Be1“ komandos narius. Esame įsitikinę, jog tai, kad šie atletai pasirinko būtent mus eiti kartu žingsnis žingsniu, mums yra didžiulis pasiekimas. Įdomu sužinoti daugiau? Mes jums papasakosime…

Pirmi startai

Mums, jau pažįstantiems Evą Misiūnaitę, jos kelias sportinės karjeros link nenustebino, tačiau kitiems jis gali pasirodyti tikrai neįprastas. Nenustygstanti vietoje Eva išbandė save įvairiose srityse – šokiuose, tinklinyje, krepšinyje ir vienoje iš neįprasčiausių – dailėje. Tačiau naujovių ištroškusi

mergina per ilgai šioje srityje neužsibuvo ir draugės paskatinta pasirinko, mūsų manymu, jai tinkamiausia užsiėmimą – lengvąją atletiką. Kaip Eva Misiūnaitė prisimena: „kai nuėjau pas ją, taip ir pasilikau lengvojoje atletikoje jau beveik 14 metų. O kas įvyko su tinkliniu? Norėjau lankyti abi sporto šakas, bet mama liepė rinktis. Turbūt akivaizdu, ką pasirinkau.“

Karolinos Dieliautaitės kelionė buvo su aiškiu planu ir tikslinga: „rimtesnėse varžybose pirmą kartą sudalyvavau šeštoje klasėje. Ten laimėjus 50m bėgimą mane pastebėjo mano pirmasis lengvosios atletikos treneris ir pakvietė treniruotis. Po dviejų savaičių rajoninėse varžybose užėmiau antrą vietą ir tai buvo mano pirmasis medalis.“ Tai buvo atskaitos taškas, kuris leido merginai sėkmingai siekti savo tikslų.

Na, o Rokas Pacevičius jau nuo mažų dienų lenkdavo savo kiemo draugus bėgiodamas ratus aplink namą. Tačiau kieme vietos tobulėti neužteko, todėl, kaip Rokas pasakojo „lūžis įvyko tėvams su teta mane nusivedus į 2005 metais Kaune vykusį U-20 Europos lengvosios atletikos čempionatą. Tada lengvoji atletika mane sužavėjo. Po varžybų jau keliavome iš stadiono, bet norėjau paprašyti Austros Skujytės autografo. Kaip tik tuo metu teta netikėtai sutiko trenerę, pas kurią sportuodavo. Taip ir gavosi, kad ji pasiūlė apsilankyti jos treniruotėse ir treniruoja mane iki šiol.“ Na, o A.Skujytės autografas dar dabar guli garbingoje vietoje mano namuose.

 

„Be1“ – didelės galimybės atskleisti save

Pasiteiravus, kaip sportininkai apsisprendė prisijungti būtent prie mūsų klubo, atsakymų ilgai laukti nereikėjo.

Karolina neslėpė džiaugsmo, jog vienas svarbiausių aspektų, kuris paskatino ją kartu siekti tiklsų yra tai, jog „… šis klubas yra pajėgus suteikti glaimybes startuoti užsenyje, o tai didelė patirtis.“

Roką prisijungti prie „Be1“ komandos pastūmėjo čia dirbantys puikūs savo srities specialistai ir geros sąlygos tobulėti bei siekti savo užsibrėžtų tikslų. Vaikinas yra užsimojęs daugybę tikslų, o jėgų tam nestinga, tad su nekantrumu laukiame jo, neabejojame, geriausių rezultatų ateityje.

Multitaskingu užsiimanti sportininkė Eva ne tik priklauso „Be1“ klubui, tačiau čia ir dirba jau virš metų. Kaip ji pati sako: „klube atsiradau kažkaip netyčia. Bebėgiodama manieže susipažinau su „Be1“ vadovu Andriumi Markevičiumi. Pasisveikinom, “paprikolinom” ir po kelių dienų – darbo pokalbis.“ Mūsų klube Eva turi didžiulę laisvę išreikšti save tiek iš profesinės, tiek iš sportinės pusės. Derinti darbą su savo hobiu merginai – tobulas derinys! Džiaugiamės, jog sportininkai nori ir gauna galimybę su mumis visapusiškai atskleisti savo talentus.

 

Nusimato ilgas sezonas

Visų atletų sezono planų įgyvendinimas įgavo pagreitį ir jie su nekantrumu juda į priekį. Kaip  Karolina prasitarė „artėja pasaulio studentų Universiada, todėl degu noru joje sudalyvauti ir pasiekti kuo aukštesnį rezultatą. Tai bus paskutinioji mano Universiada, nes nuo šių metų priimtas amžiaus cenzas.“ Merginos pasiruošimas vyksta labai sklandžiai, tad ji tikisi, jog jai pavyks ne tik įgyvendinti treniruočių planus, tačiau ir pasirodyti labai gerai.

Pasakodamas apie savo vasaros sezono planus bei pasiruošimą Rokas nedaugiažodžiauja: „Pasiruošimas sekasi gerai, savo sportiniame kelyje kasdien judame į priekį.“

Nors Eva šiuo metu yra išvykusi į fizinio pasirengimo stovyklą Pietų Afrikos Respublikoje, tačiau randa laiko pasidalinti savo planais: „labai stipriai ruošiuosi Pietų Afrikos Respublikoje kartu su šveicarų rinktine. Arčiausias planas šiame sezone yra Pasaulio estafečių čempionatas Japonijoje. 4x400m estafetėje mes atstovausim Lietuvą – aš, Agnė Šerkšnienė, Eglė Balčiūnaitė, Modesta Justė Morauskaitė, Erika Krūminaitė ir Gabija Galvidytė. Važiuosim kaip stipriausios 400m bėgikės Lietuvoje ir konkuruosim su stipriausiomis pasaulio atletėmis. Vėliau laukia Baltijos šalių mačas Minske, Europos komandinis čempionatas ir jeigu pasiseks – Pasaulio čempionatas Katare.“ Kadangi atletės planai yra tikrai dideli, esame tikri, kad ši stovykla išeis į naudą visam ilgam sezonui.

 

Kas laukia? Jūs dar pamatysite!

Ateities svajones sportininkai sieja ne tik su sporto pasiekimais, tačiau ir profesinėje srityje. „Atstovauti Lietuvą aukščiausio lygio tarptautinėse varžybose, pasaulio čempionate, olimpinėse žaidynėse“, – tai tik kelios Roko svajonės, kurioms, jis tikina, pasiruošimo reikia didžiulio.

„Olimpiada – ne tik mano svajonė, bet ir tikslas, kuriam pasiekti dar prireiks “numušti” Lietuvos rekordą (gal ir ne vieną!)“, – trumpai, bet aiškiai savo svajonėmis dalinasi Karolina.

Žinoma, Eva taip pat turi svajonių, panašių  į daugelio sportininkų – Olimpiada, tačiau ji papildo: „taip pat norisi ir asmeninių rekordų savo rungtyje, kad 400m nubėgčiau greičiau nei per 53 sekundes.“ Tačiau ji svajoja pasidalinti savo rezultatais ir su jumis: „taip pat norisi ir elektroninio stabilizatoriaus savo fotoparatui, kad galėčiau filmuoti bėgdama.“ – tęsia mintį mergina. Ar jau laukiate Evos vaizdo reportažų?

Sporte įsimintinų akimirkų netrūksta!

Būtų keista, jeigu Eva nepapasakotų apie savo juokingiausią akimirką lengvojoje atletikoje, tiesa? „Pats juokingiausias ir dar po šiai dienai atmintyje išlikęs įvykis – mano pirmasis ir kol kas vienintelis „falšstartas“ (priešlaikinis startas). Atsimenu, dar buvau tik jaunių amžiaus grupėje ir turėjau bėgti Lietuvos čempionate, Kaune, su vyresnėlėmis. Jaučiau, kad galiu labai greitai bėgti ir aplenkti visas 2 metais vyresnes merginas finale. Tuo metu dar buvo galima daryti vieną „falšstartą“ ir pakartoti bėgimą, nbėgikas nebūdavo iš karto diskvalifikuojamas. Jau atėjo tas momentas, kada reikia lipti į kaladėles. Dėmesio… Ir šalia esanti mergina padarė „falšstartą“. Tuo metu lyg ir pajaučiau, kad blogai pasistačiau kaladėles, tačiau merginos padaryta klaida išblaškė šias mintis. Antras pakartojimas. Visos turi geltoną kortelę, o padarytas „falšas” garantuoja, kad kažkas gali būti diskvalifikuojamas. Komanda “dėmesio”. Aš vėl netelpu į kaladėles, rankos neatlaikė, ir padariau „falšstartą“ iškrisdama iš starto kaladėlių ant veido. Susimušiau nosį, gavau raudoną kortelę ir išėjau su ašarų pakalne bei prarastu Lietuvos čempionato jaunimo grupės medaliu.“  Eva mokosi greitai, ypač iš savo klaidų, todėl dar dabar prieš startą kaladėles visuomet patikrina du kartus. Žinoma, apmaudžias klaidas (nors ir labai juokingas) nesunku paversti juoku, kai jas seka tokie dideli laimėjimai. „Ryškiausią savo laimėjimą skaitau, kai pirmą kartą patekau į Europos Čempionatą su savo individualia rungtimi – 400m. Tada vos daugiau nei pusmetį treniravausi pagal savo šveicaro trenerio Laurent Meuwly rengiamus planus, ir kaip dažniausiai sportininkui yra sakoma, reikia vos ne 2-jų metų, kad organizmas priprastų prie naujos treniravimo metodikos ir pasiektum didžiausių rezultatų. Buvo 2016 metų vasaros pabaiga, kai nusprendžiau, kad turiu bet kokia kaina padaryti uždarų patalpų Europos Čempionato normatyvą Belgrade (2017m žiema). Daug kas sakė, kad yra neįmanoma padaryti Europos čempionato normatyvą ant 400m bėgimo kitą dieną, bėgant abi dienas iš eilės. O aš ėmiau ir padariau. Tai buvo pati neįtikėčiausia pergalė per visą mano karjerą.“

Roko įsimintiniausios karjeros akimirkos tik įrodo, kad šis vaikinas pasiekia tai ko nori! „2011 metais vykęs Lietuvos jaunių čempionatas, kuriame bėgau 400metrų ir nugalėjau laimėdamas prieš antrą vietą 0,02s, ši pergalė man suteikė galimybę atstovauti Lietuvą Europos jaunimo olimpiniame festivalyje Turkijoje, Trabzone, taip pat dar vienose varžybose Švedijoje, tai buvo pagrindinis to sezono tikslas ir jį įgyvendinęs gavau dar daugiau motyvacijos tęsti sėkmingą savo sportinę karjerą.“ – dalinasi sportininkas.

Šių atletų prisijungimas „Be1“ klubui įnešė daug spalvų ir net neabejojame, kad laimėjimų. Jų užsispyrimas ir svajonės, mums – tai didelis spyris stiebtis ir suteikti sportininkams geriausias sąlygas. Džiaugiamės ir laukiame rezultatų (gal net iš pačios filmmaker‘es?).