Praėjusį savaitgalį Vokietijoje vyko tarptautinis „Raddatz Immobilien Cup“ turnyras, o jame dalyvavo Be1 NFA komanda! Labai aukšto lygio turnyre akademijos ekipa užėmė 15 vietą iš 48 komandų!

„Raddatz Immobilien Cup“ turnyras organizuojamas nuo 2003 m., o jame dalyvauja aukščiausio lygio klubai – Manchester City, AC Milan, FC Schalke ir kiti! Tai vienas iš aukščiausio lygio turnyrų visoje Europoje. Į jį kvietimus gauna tik geriausios šalies komandos.

Šiais metais vienintelė komanda iš Baltijos šalių, kuri gavo pakvietimą į šį turnyrą buvo mūsų Be1 NFA ekipa! Jos pagrindas buvo sudarytas iš Kauno futbolo mokyklų „Ažuolas“, „Fortūna“, Alytaus „Dainavos“ ir Marijampolės „Sūduvos“ vaikų.

„Dalyvauju šiame turnyre ne pirmą kartą ir tikrai galiu pasakyti, jog pats renginys yra suorganizuotas aukščiausiame lygyje – tiek komandų vardai, kurie kalba patys už save, tiek visos smulkmenos iš organizacinės pusės. Džiaugiuosi, jog pirmą kartą teko sudalyvauti su lietuvių komanda tokiame turnyre.“ – sakė komandos treneris Gintaras Budrikas.

Pirmą kartą kartu žaidę berniukai šiame turnyre grupės rungtynes pradėjo sunkiai, tačiau po penkių rungtynių savo sąskaitoje turėjo tris pergales ir du pralaimėjimus. Pralaimėjimai grupėje buvo patirti prieš labai stiprias Manchester City ir Füchse Berlin komandas rezultatais 0:1. Likusios grupės rungtynės prieš vieną techniškiausių turnyro komandų iš Japonijos Excellent Feet FC bei FC Rosengard ir SV Eintracht Eisenberg buvo laimėtos identišku rezultatu 1:0.

„Turnyro pradžioje buvo sunkiau, nes komandai trūko susižaidimo. Prieš išvykdami į turnyrą turėjome vos kelias treniruotes, todėl berniukai nelabai pasitikėjo savo jėgomis, tuo labiau jie neturėjo tokio aukšto lygio varžybų patirties. Tačiau viso turnyro metu mūsų pasitikėjimas savimi augo, o vaikai kartu vis geriau susižaidė ir tapo tikra komanda. Ypač mūsų pasitikėjimas išaugo po rungtynių su turnyro čempionais Manchester City, kuriose vyko labai atkakli kova. Turnyro pabaigoje demonstravome labai gerą žaidimą, o į tai atkreipė dėmesį ir kitos komandos, kurios mus labai gyrė.“ – apie komandos žaidimą kalbėjo G.Budrikas.

Komanda po grupės rungtynių žaidė Top 24 etape ir pirmosios rungtynės su prancuzų komanda FC St.Brice baigėsi rezultatu 1:1. Po jų sekė dvikova su labai pajėgia Fenerbahce Istanbul ekipa, kuri turnyre iškovojo antrąją vietą. Per pirmąsias 4 rungtynių minutes varžovai pelnė net keturis įvarčius, tačiau mūsų komanda nepalūžo ir pademonstravo charakterį bei po dviejų įvarčių sušvelninę rezultatą 2:4 demonstravo labai gerą žaidimą, tačiau to nebeužteko, jog būtų išlygintas rezultatas – rungtynės baigėsi 2:5.

Šeštadienio vakarą mūsų komanda susitiko su FTA Scandinavia, kuri buvo sudaryta iš pajėgiausių Skandinavijos akademijų sportininkų. Šias rungtynes mūsų komanda laimėjo rezultatu 1:0. Po šių rungtynių laukė trečiąją vietą turnyre užėmusi čekų komanda SK Sigma Olomouc. Po labai atkaklios kovos rungtynės buvo pralaimėtos 0:1. Tokiu pat rezultatu baigėsi rungtynės prieš Tullinge TP, o po to buvo pradėtos varžybos dėl 9-16 vietų ir sužaistos labai rezultatyvios rungtynės prieš TSG Balingen – 3:3. Po šių rungtynių laukė kova prieš FC Schalke. Būtent šios rungtynės buvo vienos geriausios turnyre, tačiau dėl kelių skaudžių klaidų gynyboje buvo pralaimėtos rezultatu 0:2.

Paskutinėse rungtynėse, kuriose buvo žaidžiama dėl 15-16 vietų, mūsų komandos vėl laukė susitikimas su FC St.Brice ekipa. Mūsų komanda paskutinėse rungtynėse pademonstravo ilgai lauktą susižaidimą ir sutriuškino varžovus rezultatu 4:0 bei iškovojo 15 vietą turnyre.

„Džiaugiuosi komandos pasirodymu, nes prieš turnyrą beveik kartu nesitreniravus, tokiame aukštame lygyje iškovoti 15 vietą yra tikrai nelengva. Berniukai tapo tikra komanda turnyro eigoje, o prie to labai prisidėjo ir tėvelių palaikymas. Norime tarti nuoširdų ačiū jiems, nes jų skanduotes gyrė visi žiūrovai ir dalyviai. Jie buvo labai svarbi mūsų dalis.“ – tėveliams dėkojo komandos treneris Gintaras Budrikas.

Labai džiaugiamės vaikų įgauta patirtimi Vokietijoje ir tikimės, jog šios kartos sportininkai išaugs į aukščiausio lygio futbolininkus dalyvaudami tokiuose turnyruose! Be1 NFA dėkoja visiems tėveliams bei klubams, kurie prisidėjo prie mūsų komandos pasirodymo šiame turnyre!