Yra daug veiksnių įtakojančių jaunųjų futbolininkų rezultatus aikštelėje, vienas iš jų yra santykiai su tėvais. Tam, jog tėvai prisidėtų prie vaiko rezultatų augimo BE1 Nacionalinės Futbolo Akademijos treneriai parengė vienuolika rekomendacijų, kurių laikomasi vaikų futbole. Šios rekomendacijos gali padėti futbolo treniruočių, rungtynių ir viso futbolininko ugdymo proceso metu. 11-a auksinių BE1 Nacionalinės Akademijos taisyklių su jumis dalinasi BE1 Nacionalinės Futbolo Akademijos treneriai:

1. BE1 NFA rekomenduoja: ĮSIKLAUSYTI

Girdėti neužtenka, reikia klausyti. Jei jūs klausysite vaiko ir leisite jam pasakoti, tikėtina, jog jis taip pat išsiugdys šį įprotį. Laikantis šios taisyklės jūs turėsite žymiai daugiau pokalbių ir sužinosite apie savo vaiką daug daugiau.

2. BE1 NFA rekomenduoja: PARUOŠTI SAVO VAIKĄ IŠ ANKSTO

Futbolas kaip ir kiekvienas sportas yra nenuspėjamas, tad turite savo vaiką paruošti įvairiems scenarijams. Ne visada treniruotėje pasiseks, ne visada turnyrai baigsis pergalingai, todėl svarbu vaikui paaiškinti, jog ne visada viskas vyksta taip kaip jis nori. Paruošimas įvairiems scenarijams jauniesiems sportininkams padeda efektyviau valdyti savo emocijas, o tai yra svarbu futbolo aikštėje.

3. BE1 NFA rekomenduoja: PALAIKYTI

Kiekvieną dieną ir, bet kokioje situacijoje. Kai vaikas yra visapusiškai palaikomas artimųjų, jis jaučiasi saugus ir pats, labiau pasitiki aplinkiniais. Taip pat tėvų palaikymas skatina nepriklausomumo jausmą. Futbole pasitikėti treneriu, komandos draugais yra labai svarbu, tad stenkitės nepamiršti palaikyti savo vaiko.

4. BE1 NFA rekomenduoja: UGDYTI VAIKO NORĄ SIEKTI MAKSIMUMO

Jūsų vaikas kiekvieną dieną nori daugiau? Puiku! Tai savybė, kuri neatsiejama nuo sportininkų. Nederėtų persistengti, bet nuolat paskatinkite vaiką ir pasakykite, jog jis gali nubėgti papildomą kilometrą, ar apsivaryti priešininkus dvigubai greičiau ir jis tuo patikės. 

5. BE1 NFA rekomenduoja: KALBĖTI SU VAIKU

Kalbantis su savo vaiku jūs kuriate ryšį, taip pat auginate atvirą asmenybę, kuri gali išsakyti savo nuomonę. BE1 NFA treneriai visuomet nori išgirsti ką mano jų auklėtiniai, o gebėjimas bendrauti ir atvirai išsakyti savo mintis bei nebijoti klausti turi būti vystomas ir namuose. Pokalbiai su tėvais padeda vaikams atsiskleisti bendravime su treneriais ar komandos draugais. 

6. BE1 NFA rekomenduoja: ĮSITRAUKITE Į PROCESĄ

Norite matyti kaip jūsų vaikas tampa profesionaliu futbolininku? Aukite kartu su juo. Ne, tai nereiškia, jog turite čiupti futbolo batelius ir lėkti į aikštę. Tai reiškia, jog turite domėtis kaip vaikui sekasi, ką naujo jis išmoko, kokie yra jo įspūdžiai. Taip pat skatiname nuolatos bendrauti su treneriais – akademijos treneriai visuomet gali patarti, kaip jums – artimiausiems žmonėms – tėvams, prisidėti prie vaiko ugdymo.

Pateikėme jums pirmąją tinklaraščio „11 auksinių BE1 taisyklių, kurias turi žinoti kiekvieno futbolininko besitreniruojančio Nacionalinėje Futbolo Akademijoje tėvai” dalį. Netrukus jus supažindinsime su likusiomis taisyklėmis, kurios jums padės geriau suprasti jaunąjį sportininką, padėti jam siekti užsibrėžtų tikslų ir pagerinti savo rezultatus tiek aikštėje, tiek už jos ribų.