Lapkričio 14-ąją dieną rankomis sukirto ir bendradarbiavimo sutartį pasirašė trys organizacijos– BE1 Nacionalinė Futbolo Akademija, FK „Gintaras“ ir Klaipėdos krašto sporto sąjunga. Šiuo susitarimu šalys įsipareigojo bendradarbiauti Klaipėdoje steigiant aukšto meistriškumo futbolininkų rengimo centrą – akademiją. Ši akademija taps BE1 Nacionalinės Futbolo Akademijos filialu, kuriame bus sudarytos analogiškos futbolo treniruočių, maitinimo, medicininės priežiūros, fizinio rengimo, sporto psichologijos ir kitos sąlygos, kaip ir Kaune veikiančioje BE1 akademijoje.

Bendradarbiavimo tikslas yra suteikti geriausias sąlygas tiek futbolininkams, tiek futbolininkų treneriams. „Trenerių darbo ir treniravimo principai niekuo nesiskirs nuo specialistų dirbančių Kauno BE1 NFA. Norime, jog treneriai galėtų pilnai koncentruotis į savo tiesioginį darbą– treniravimą ir paliktų rūpesčius apie medicininę priežiūrą, keliones, žaidėjų psichologinės būsenos analizavimą ir vadybines užduotis savo sričių profesionalams. Mūsų idėja yra keistis idėjomis ir patiems įgauti naujų žinių. Manome, jog taip galime tobulinti žaidėjų meistriškumą vakarų Lietuvoje“- sakė BE1 NFA vadovas Andrius Markevičius. 

Kaip teigė BE1 Nacionalinės Futbolo Akademijos vadovas, nėra sunku pamatyti, jog šiame regione vaikai turi „cinkelį“ ir jaučią meilę sportui: „Kiekvienas miestas turi savo sporto šaką. Kaune, tai yra krepšinis. Po apsilankymų Klaipėdoje, susidaro įspūdis, jog šis regionas gyvena futbolu. Taip pat turiu sentimentų šiam kraštui– pats esu augęs Klaipėdoje, mano tėtis dirbo Klaipėdos „Atlanto“ vyriausiuoju treneriu.“ BE1 dirba ir su lengvaatlečiais, kurie treniruojasi ir sportuoja Klaipėdoje ir jos regione – tai rutulio stūmikai Dominykas Čepys ir Arminas Čečkauskas, tad pajūris nėra visiška naujiena BE1 organizacijai.

„Patirtis perimant Nacionalinę Futbolo Akademiją iš Lietuvos futbolo federacijos mums padėjo įsigilinti į tai, kaip veikia futbolo mechanizmas.  Tai padrąsina mus imtis veiksmų ir kituose miestuose, šiuo atveju Klaipėdoje. Jau spėjome įsigilinti į vieną iš jaunimo futbolo problemų –tai jog Klaipėdoje jaučiamas konkurencijos regione trūkumas ir mūsų tikslas ją išspręsti. Akademijos filialo kūrimas ženkliai prie to prisidės –  tėvams gyvenantiems Klaipėdos regione nėra lengva išleisti vaikus mokytis ir treniruotis į kitus didžiuosius Lietuvos miestus, tad mes siūlome alternatyvą likti arčiau namų ir gauti tokias pat sąlygas kaip ir akademijoje Kaune. Taip pat, jungtinės BE1 NFA komandos sugebės konkuruoti su stipriomis užsienio komandomis.“- teigė A. Markevičius.

Šiuo susitarimu planuojama, jog žaidėjai iš FK „Gintaras“ ir kitų futbolo klubų, nuo 10-12 metų galės prisijungti prie BE1 akademijos. Treneris Marsel Balasanov teigė, jog treniruočių procesai bus derinami su BE1 NFA vyriausiais treneriais, kurie mažiausiai du kartus per mėnesį dalyvaus futbolininkų treniruotėse. FK „Gintaras“ planuoja nuolatines stažuotes BE1 NFA akademijoje Kaune, taip pat vizitus pas organizacijos draugus ir partnerius Italijoje, Lenkijoje, Jungtinėje Karalystėje. „Su vaikais bus dirbama taip, jog jie būtų pasiruošę įsilieti į BE1 NFA sistemą fiziniais, techniniais ir psichologiniais aspektais. Skirsime dėmesį ir ugdymui už futbolo aikštės ribų akcentuodami anglų kalbos svarbą, nes tai gali įtakoti tolimesnio žaidėjų treniravimo kokybę ir pačių žaidėjų karjerą“, sakė M. Balasanov

Šiuo metu BE1 NFA dirba treneriai iš Italijos, Portugalijos, Lenkijos ir Lietuvos. Remiantis BE1 NFA filosofija tarptautiškumas suteikia vaikams ir treneriams galimybę dalintis įvairių šalių futbolo patirtimi, nuolat plėsti savo žinias apie įvairius treniravimo metodus, gilintis į skirtingas futbolo filosofijas, tai perduodant auklėtiniams, kuriems šios žinios gali atverti vartus į profesionalų futbolą. BE1 NFA akademijoje taip pat nuolatos lankosi futbolo specialistai iš Italijos, Jungtinės Karalystės, Švedijos ir Vokietijos klubų.

Klaipėdos krašto sporto sąjungos direktorius Andrius Vaitkus džiaugėsi, jog su BE1 NFA atėjimu į Klaipėdą tikimasi teigiamų pasikeitimų regiono futbolo gyvenime. „Norime, jog mūsų krašto futbolininkai augtų konkurencingoje aplinkoje, treniruotųsi pagal naujausias metodikas. Akcentuosimės ir į trenerius– darbo vietų kūrimą, seminarų vedimą, stažuotes, dalinimąsi gerąja patirtimi.“- sakė Andrius Vaitkus. Klaipėdos krašto sporto sąjungos direktorius tikisi, jog šis susitarimas bus pamatas jaunimo keliui į profesionalų vyrų futbolą ir Klaipėdos miesto komandai.

„Esame atviri ir laukiame Klaipėdos krašto ir regiono futbolo mokyklų idėjų ir pasiūlymų bendradarbiauti. Meilė futbolui yra svarbiausia, todėl su visais stengsimės surasti sąlyčio taškų bendriems darbams pasiekti. Profesionalumą ir vienybę bandome įskiepyti mūsų sportininkams, tad tą pačią idėją norime skleisti ir tarp futbolo bendruomenės“-  teigė Andrius Markevičius.

Nors BE1 NFA, FK „Gintaras“ ir Klaipėdos krašto sporto sąjunga, atstovaujant Andriaus Markevičiaus, Marsel Balasanov ir Andriaus Vaitkaus, bendradarbiavimo sutartį tarp šalių pasirašė lapkričio 14-ąją dieną, o organizacijų atstovai jau buvo susitikę su keletu gerai žinomų trenerių dirbančių Klaipėdoje dėl prisijungimo prie BE1 NFA Klaipėdos filialo trenerių komandos.