Yra daug veiksnių įtakojančių jaunųjų futbolininkų rezultatus aikštelėje, vienas iš jų yra santykiai su tėvais. Tam, jog tėvai prisidėtų prie vaiko rezultatų augimo BE1 Nacionalinės Futbolo Akademijos treneriai parengė vienuolika rekomendacijų, kurių laikomasi vaikų futbole. Šios rekomendacijos gali padėti futbolo treniruočių, rungtynių ir viso futbolininko ugdymo proceso metu. 11-a auksinių BE1 Nacionalinės Akademijos taisyklių su jumis dalinasi BE1 Nacionalinės Futbolo Akademijos treneriai:

11 AUKSINIŲ BE1 TAISYKLIŲ, KURIAS TURI ŽINOTI KIEKVIENO FUTBOLININKO BESITRENIRUOJANČIO NACIONALINĖJE FUTBOLO AKADEMIJOJE TĖVAI. I DALIS.

7. BE1 NFA rekomenduoja: MOTYVUOKITE

Motyvacija yra sporto variklis. Tinkamai motyvuojamas sportininkas gali surasti jėgų treniruotis ilgiau, tinkamai motyvuojamas mokinys gali stengtis būti geresniu. Teigiami atsiliepimai ir emocijos padeda vaikui jaustis sėkmingu, o tai atsispindi futbolo aikštėje. Motyvacija vaikams ypatingai svarbi, nesėkmės atveju nesistenkite vaiko guosti – stenkitės jį motyvuoti.

8. BE1 NFA rekomenduoja: KURKITE SANTYKIUS

Kurkite santykius ne tik su vaiku, kurkite santykius su akademija, treneriais, kitais tėvais– visa vaiko aplinka. Vaikui svarbu jausti komfortą. Būdamas teigiamas emocijas skleidžiančioje aplinkoje jis gali pamiršti rūpesčius ir susikoncentruoti į futbolą.

9.  BE1 NFA rekomenduoja: MATYKITE

Matykite tai ko nemato treneriai, tai ko nemato mokytojai ir kiti žmonės. Mes nekalbame apie treniravimą, mes kalbame apie vaiko emocijas. Jūs tas žmogus, kuris geriausiai pažįsta vaiką, tad  treneriui visuomet įdomu ir naudinga žinoti apie vaiko emocijas už aikštelės ribų.

10. BE1 NFA rekomenduoja: PASITIKĖTI

Treniruočių procesas yra sunkus ir laiko reikalaujantis darbas, bet rezultato laukti verta. Pasitikėkite treneriais ir palaikykite savo vaiko komandą.

11. BE1 NFA rekomenduoja: MĖGAUKITĖS

Mėgaukitės mažomis pergalėmis, mėgaukitės didelėmis pergalėmis, mėgaukitės jūsų vaiko ir visos komandos pasiekimais. Kol BE1 džiaugiasi kiekviena minute turėdami galimybę dirbti su jūsų vaiku, jums belieka mėgautis procesu.