Futbolo treneris ir vartininkų treneris? Ne, mūsų akademijoje tai tikrai ne tas pats asmuo. BE1 ne tik sekdama, bet ir diktuodama Lietuvos jaunimo futbolo madas yra įsitikinusi, jog vaikų futbole individualus vartininkų ugdymas yra privalomas. Vartininkų akademija, arba akademija – akademijoje, taip galima vadinti šį projektą, kuriame ugdomi išskirtinai vartininko pozicijoje žaidžiantys futbolininkai. Dėl šios akademijos įsikūrimo ir puoselėjimo atsakingas futbolo operacijų vadovas ir vartininkų treneris iš Lenkijos, Daniel Okuniewski, duodamas interviu, plačiau papasakojo apie joje vykdomą veiklą.

BE1 Nacionalinės Futbolo Akademijos vartininkų akademija. Kaip gimė šis projektas?

Mano ir BE1 NFA akademijos požiūriu, kiekviena futbolo akademija ar futbolo klubas, savo struktūroje,  turi turėti vartininkams skirtą ugdymo skyrių. Mūsų futbolo akademijoje, taip pat buvo svarbu turėti reguliarią ir apibrėžtą vartininkų ugdymo sistemą. Pačioje projekto pradžioje turėjome keturis vartininkus, šiuo metu turime dvylika, intensyviai dirbame tam, jog šis skaičius padvigubėtų.

Kokios yra fizinės ir emocinės savybės reikalingos vartininkams?

Vartininkams reikalingas platus technikos arsenalas, greitis, kūno subalansuotumas, judrumas. Kalbant apie emocines savybes, daugumoje vartininkų galima įžvelgti drąsą, lyderystę, pagarbą kitiems žaidėjams ir žmonėms. Be to vartininkams labai svarbu išmokti valdyti stresą, ties šiuo aspektu taip pat stengiamės dirbti labai daug.

Kokia yra įprasta vartininko treniruotė?

Vartininkų treniruotė prasideda 30 minučių anksčiau nei bendra komandos treniruotė, dirbame valandą, 3-4 kartus per savaitę, priklausomai nuo amžiaus grupės. Treniruotėje startuojame su apšilimu pritaikytu vartininkams, kurį sudaro techniniai elementai, kuriuos tobulinsime treniruotės eigoje. Po to einame prie psicho-dinaminių pratimų tam, kad suaktyvintume smegenų veiklą ir koncentraciją. Viską užbaigiame techninių įgūdžių treniruote, kurioje dažniausiai atkuriame žaidybines situacijas.

Kokios yra šiuolaikinių vartininkų tendencijos? Ar galima numatyti kaip vartininkų įvaizdis keisis netolimoje ateityje?

Mano manymu, futbolas ir toliau seks paskui aukšto meistriškumo futbolininkus, turinčius puikų žaidimo intelektą. Fiziškai ir techniškai šiuolaikinis futbolas pasiekė be galo daug, todėl žaidimo supratimas ir veiksmų numatymas aikštėje bus sėkmingo ir geidžiamo vartininko ypatybės. BE1 vartininkų treniruotėse, tai yra mūsų fokusas.

Koks yra pagrindinis vartininkų akademijos tikslas ir kodėl vartininkai turėtų prisijungti prie vartininkų akademijos?

Kaip akademija mes jau subūrėme komandas, kurios yra konkurencingos nacionaliniu mastu. Turime 4 vartininkus žaidžiančius U17 ir U16 rinktinėse, tai įrodo, jog mūsų akademijos treniruotės yra duodančios vaisių. Pačios akademijos tikslas yra ugdyti rytojaus žaidėjus, kurie būtų vienu žingsniu priekyje ir galėtų lengvai įsitvirtinti aukščiausiame lygyje.

REGISTRUOKIS Į BANDOMĄJĄ TRENIRUOTĘ IR IŠBANDYK SAVE VARTININKŲ AKADEMIJOJE.