Nacionalinė Futbolo Akademija liepos 6-12 dienomis kvietė prisijungti sportininkus į elitinę vasaros futbolo stovyklą vykusią Kaune. Stovykloje užsiėmimus vedė profesionalūs futbolo treneriai ir sporto specialistai. Taip pat daugiametę patirtį turintys sveikos gyvensenos – mitybos ir sporto psichologijos ekspertai. Pagrindiniu stovyklos tikslu tapo vaikų supažindinimas su profesionalių futbolininkų dienos rėžimu bei įgūdžių futbolo aikštėje tobulinimas. Akimirksniu prabėgusi stovykla buvo pilna vaikų futbolo ir pramogų. Apie įvykusias veiklas skaitykite straipsnyje, o dabar skubame fiksuoti akimirkas iš antrosios stovyklos pamainos!

Pirmąją dieną atvykę stovyklautojai susipažinę vieni su kitais, turėjo galimybę pasitikrinti savo fizinius gebėjimus atliekant fizinio pasirengimo testus. Testavimas buvo atliekamas su profesionalia testavimo įranga prižiūrint BE1 NFA specialistams. Siekiant sportininkus supažindinti su taisyklingos mitybos ypatumais stovyklos metu BE1 Nacionalinė Futbolo Akademija užtikrino 5 kartų per dieną maitinimą. Vėliau vyko sveikos gyvensenos paskaita bei futbolo treniruotė su BE1 futbolo akademijos vyriausiuoju treneriu Diogo Botas. Diogo aikštėje asistavo kiti BE1 treneriai – Ricardo Casaleiro, Skirmantas Šeštavickas, Marius Jakštas, Daniel Okuniewski, Vaclovas Stirbys, bei mūsų kviestinis treneris Marsel Balasanov. Po treniruotės vaikai dalyvavo futbolo analizės paskaitoje, kurioje susipažino kaip sistemingai vykdoma rungtynių vaizdo analizė, aptariamas atskirų žaidėjų bei visos grupės rengimas.

Kiekviena stovyklos diena buvo pilna futbolo, tam kad po intensyvios stovyklos vaikai grįžtų patobulėję. Antrąją stovyklos dieną futbolininkų laukė technikos treniruotė, sporto psichologijos paskaita bei fizinio rengimo treniruotė. Trečiąją dieną anglų kalbos specialistai vedė anglų kalbos pamokas, siekiant supažindinti vaikus su tarptautine futbolo terminologija. Po aktyvių fizinių veiklų, futbolininkai keliavo į baseiną, pasimėgauti vandens pramogomis bei atsigauti po treniruočių. Nacionalinėje Futbolo Akademijoje svarbu ne tik fizinis pasirengimas, bet ir sportininko sveikata, todėl stovykloje vyko traumų prevencijos paskaita – vaikai buvo supažindinami su galimomis traumų pasekmėmis, įvardinta kokiais būdais galima to išvengti.

Atsikvėpti nuo futbolo jaunieji sportininkai keliavo į ekskursiją po Kauną. Smagiai praleido laiką vaikščiodami po populiarias turistų lankomas vietas. Visos stovyklos metu buvo prižiūrima vaikų mityba, tinkamas atsistatymas ir hidracija. Paskutinę dieną vyko pasiruošimas varžyboms, po kurio tęsė paskutinis futbolo stovyklos turnyras. Stovyklą vainikavo apdovanojimai ir prizai, futbolininkams įteikti padėkos raštai su nominacijomis. Po uždarymo ceremonijos, mažieji stovyklautojai, mėgavosi picomis.

DAUGIAU AKIMIRKŲ IŠ ELITINĖS FUTBOLO STOVYKLOS: