Futbolo treniruotės gali vykti ne tik aikštėje, bet ir ant stalo žaidimo lentos. Tai įrodo stalo žaidimas – „Counter Attack“, kurį gali žaisti bet kuris futbolininkas, treneris, ar net su futbolu nesusijęs žmogus norintis pagilinti savo futbolo žinias. Šis žaidimas nereikalauja jokių fizinių sugebėjimų, bet vysto intelektualiąją futbolininko pusę leisdamas kiekvienam įsijausti į vyriausiojo trenerio pareigas ir priimti sprendimus aikštėje. Jei esate „Football Manager“, „Pro Evolution Soccer“ fanas, ar FIFA žaidžiate su taktinių nustatymų funkcija, vertėtų išbandyti šį žaidimą ir patirti futbolo klubo valdymą ant stalo žaidimo „Counter Attack“ lentos. Viskas ko reikia – draugas, stalas ir domėjimasis futbolo taktika. Šiame blogo įraše aptarsime kodėl futbolo žaidėjams ir vaikams naudinga žaisti „Counter Attack“ ar bet kurį kitą stalo žaidimą.

Futbolo žaidėjų panaudojimas

Counter Attack“ žaidime jūs atsitiktine tvarka gaunati savo žaidėjų vienuolikę kartu su atsarginio suolo žaidėjais. Ant kiekvienos žaidėjo kortelės yra nurodyta skalė su žaidėjo savybėmis: greičiu, driblingu, krypties keitimu, aukšto paso įgūdžiu, smūgiavimu į vartus ir kita. Metas pasireikšti jūsų kūribyškumui ir išdėstyti žaidėjus aikštėje pagal jų geriausias savybes. Šis žaidimo epizodas parodo kokį stilių ketinate propaguoti žaidimo metu ir kokias pozicijas parinksite gautiems žaidėjams. Renkantis žaidėjų taktinį išsidėstymą ugdomi problemų sprendimo įgūdžiai norint rasti geriausią būdą laimėti futbolo mačą, kas padeda ir tikroje futbolo aikštėje.

Identiški tikram futbolui veiksmai

Šiame žaidime jūs galite daryti viską, ką darote tikrame futbole: pulti, gintis, smūgiuoti į vartus, daryti driblingą, bėgti, saugoti vartus. Žaidžiant žaidimą galima pasirinkti net iš keleto skirtingų būdų pasuoti kamuolį: pirmo lietimo, standartinis ar aukštas pasas. Žaidime turi ieškoti oponento gynybinių skylių ir jas išnaudoti pelnant įvarčius. Be to žaidime gali užsidirbti geltoną, raudoną kortelę, būti pašalintam iš žaidimo, ar gauti traumą. Verta paminėti, jog žaidimas ugdo planavimo įgūdžius tiek trumpalaikėje, tiek ilgalaikėje perspektyvoje.

90 minučių koncentracija

Stalo žaidimas „Counter Attack“ trunka 90 minučių, taip – tiek pat kiek ir realus futbolo mačas. Galbūt 90 minučių skamba gąsdinančiai, bet žaidžiant šį žaidimą laikas neprailgsta, nes intriga visuomet išlieka, o įvarčio galimybė priklauso nuo tavo taktinių veiksmų. Viso žaidimo metu žaidėjai turi išlikti budrūs, nes smulki klaida gali lemti įvartį į tavo vartus – kaip ir tikrame futbole. Tad kaip ir akcentuojame BE1 futbolo akademijoje – koncentracija turi išlikti viso žaidimo metu, o šis žaidimas tikrai gali mokyti kantrybės, susitelkimo ir tikslo siekimo.

Šį žaidimą išbandę BE1 Nacionalinės Futbolo Akademijos treneriai pavadino jį futbolo šachmatais. Pagerinkite savo futbolo taktikos įgūdžius žaidžiant kartu su šeima. Kviečiame išbandyti šį žaidimą BE1 Nacionalinėje Futbolo Akademijoje, ar įsigyti jį ČIA.

Šaltinis: https://counterattackgame.com/