2020 gruodžio 13 dieną, BE1 nacionalinė futbolo akademija, Lietuvos futbolo federacijai, pateikė prašymą pradėti licencijavimo procesą dėl dalyvavimo LFF Pirmos lygos pirmenybėse. „Futbolo akademijoje jau turime kartą, kuri išaugo jaunimo futbolą, laikas žengti į Pirmą lygą.“– aiškindamas šį žingsnį, teigia BE1 NFA vadovas Andrius Markevičius.

BE1 nacionalinės futbolo akademijos treneriai įsitikinę – dauguma žaidėjų pasiruošę žengti į vyrų futbolą. Tai atspindi ir rezultatai viso U-19 ir U-16 čempionato metu. U-19 čempionate pasiektos devynios pergalės iš devynių, sudėtyje žaidžiant 14-16 metų futbolininkams.  „Tikimės, jog tiek LFF, tiek „LFF Pirmos lygos“ valdyba supranta jaunųjų futbolininkų poreikį turėti kuo konkurencingesnę aplinką reikalingą jaunųjų talentų tobulėjimui ir prašymas bus sutiktas pozityviai.“ – teigia BE1 NFA vadovas. 

Aukšto lygio sąlygos futbolininkams

Nacionalinė futbolo akademija siekia užtikrinti tarptautinius standartus atitinkančią aplinką futbolininkų tobulėjimui. Su žaidėjais dirba „Sporting“, „Benfica“ ir kitose aukšto lygio akademijose patirties įgiję treneriai. Akademijos infrastruktūroje akademija turi fizinio pasirengimo salę,  masažo kabinetą, poilsio kambarį, prieš keletą dienų įrengta virtuvė, kurioje maistas ruošiamas pagal specialiai sportininkams sudarytą dietą, žaidėjai gyvena naujai įrengtuose kambariuose. Taip pat, sportininkai nuolat bendrauja su sporto psichologe Aiste Žemaityte, dirbančią su ne vienu žymiu Lietuvos atletu. Traumų ar sužeidimų atveju, žaidėjų sveikata rūpinasi vienas žinomiausių Lietuvoje sporto gydytojų Gediminas Tankevičius.

Akademijoje kuriama infrastruktūra ir futbolininkų ugdymo planas prisidėjo prie to, jog net septyniolika BE1 narių atstovauja įvairaus amžiaus Lietuvos futbolo rinktinėms. Šiuo metu futbolininkai treniruojasi LFF Kauno treniruočių centre, kuriame žaidžia kitos LFF Pirmos Lygos komandos. Futbolo akademijoje dirba ne tik sporto specialistai, bet ir šeši administracijos darbuotojai. Visa tai užtikrina pilną pasirengimą startuoti LFF pirmoje lygoje žaidėjų pasirengimo, infrastruktūros ir žmogiškųjų išteklių atžvilgiu.

Tikslas – tobulėjimas ir konkurencinga aplinka

Pasaulinė pandemija neaplenkė ir futbolo akademijos. Buvo sujaukti planai dėl žaidėjų peržiūrų ir susitarimų su žinomų futbolo klubų akademijomis. Anot BE1 atstovų, vos tik pagerėjus sveikatos sektoriaus situacijai, planuojama tęsti žaidėjų pristatymą Europos klubams. Nepaisant tarptautinių ambicijų, NFA nori suteikti žaidėjams iššūkių ir Lietuvos futbole, kartu prisidedant prie jo kokybės auginimo. Pasak futbolo akademijos trenerių, viso sezono metu žaidėjai vadovavosi BE1 nacionalinės futbolo akademijos diegiama filosofija – kurti progas įvarčiams ir būti kuo efektyvesniems. „Rezultatai ir žaidėjų nusiteikimas rodo, jog žaidėjai yra nusipelnę krikšto vyrų futbole.“– sako Andrius Markevičius.

Tikslas dalyvaujant LFF Pirmoje lygoje apibrėžtas konkrečiai – suteikti kuo daugiau progų jaunimui atsiskleisti ir išsilaikyti lygoje. „Būtų naivu tikėtis tapti čempionais, tad mūsų tikslas yra pamatyti save vyrų futbolo kontekste. Žinoma, norime pergalių, esame jauni ir alkani, tad tikimės sulaukti teigiamo atsakymo. BE1 nacionalinė futbolo akademija auga ir rodo gerus rezultatus, tai yra geriausias įrodymas, jog esame konkurencinga jėga Lietuvos futbole.“ – tvirtina Andrius Markevičius.

Tarptautinės futbolo žinios, įvairiapusiškas žaidėjų ugdymas ir aukšto lygio futbolo treniruotės berniukams Kaune. Nori ir tu? Prisijunk prie BE1 NFA komandos – registruokis į atvirą treniruotę ČIA.