Nuotr. Alfredas Pliadis

Karolina Deliautaitė viena iš BE1 sportininkų klubą garsinančių lengvaatlečių, kuriai teko varžytis Universiadoje, Europos žaidynėse, Europos lengvosios atletikos čempionate. Plačios šypsenos sprinterė atsakė į klausimus, kaip lengvoji atletika atsirado jos gyvenime, kokia yra sportininkų kasdienybė ir kuo ypatinga sprinto rungtis.

Sprintas tuo ir žavus – per mažai laiko, jog spėčiau suprasti, kas vyksta mano galvoje.

Karolina Deliautaitė

Nuo kelerių metų pradėjai sportuoti ir kaip atsiradai lengvojoje atletikoje?

Berods šeštoje klasėje. Įdomiausia tai, jog niekados neturėjau svajonių apie lengvąją atletiką, visuomet traukė komandinės sporto šakos – labai patiko futbolas, rankinis. Kadangi augau Kretingoje, kur merginų futbolo komandos nė su žiburiu nerasi, o rankiniui nepritarė mama, tam tikrą periodą buvau atitolusi nuo sporto, bet visuomet atstovavau mokyklą įvairiose varžybose. Bėgdavau 100 metrų arba estafetę, nes šias rungtis puikiai sekdavosi ir be treniruočių.

Jei gerai pamenu, šeštoje klasėje mano mokykloje vyko sporto šventė, kurioje bėgdama 50 metrų užėmiau antrąją vietą. Tuomet mano pirmasis treneris J. Pelionis pakvietė mane į lengvosios atletikos treniruotes. Iš pradžių nesupratau, kas tai per sporto šaka, žinojau tik tiek, jog man sekasi neblogai, o ir pačiai sportuoti patinka. Sutikau, taip ir prasidėjo mano kelias lengvojoje atletikoje. Gerai atsimenu, jog sąlygos treniruotis būdavo labai atšiaurios, kadangi treniruodavomės esant -25 laipsnių šalčiui, esant sniegui, tad pirmuosius metus nuolatos sirgdavau. Tik pagerėjus orui visuomet grįždavau į treniruotes.

Kodėl pasirinkai sprintą ir kuo sprintas gali būti patrauklus norintiems pradėti sportuoti?

Tai nebuvo konkretus pasirinkimas, jog atėjau ir nusprendžiau – bėgsiu tik trumpus nuotolius. Man tiesiog geriau sekėsi, nemėgdavau bėgti ilgų ratų, treneris iškart nusprendė, jog bėgsiu trumpesnius, o aš tam tikrai neprieštaravau.

Žmonėms sprintas patrauklus, nes tai labai staigiai įvykstanti lengvosios atletikos rungtis, kurios nugalėtojas išsisprendžia per keletą sekundžių. Tai nėra tokia rungtis, kuriai galėtum tiesiog atėjęs imti ir pradėti treniruotis, tam reikia polinkio. Net vaikai jaučia, kokią distanciją jiems smagiau ir maloniau bėgti pagal jų kūno kompoziciją ir genetiškai nulemtas raumenines skaidulas. Greitam vaikui visuomet sunkiau bėgti ilgas distancijas, o vaikui, linkusiam į ilgus nuotolius, visuomet smagiau bėgti ratus.

Kaip atsiradai „BE1 SC“?

Visuomet buvau be klubo ir nejaučiau poreikio jį turėti, bet sužinojus, jog „BE1“ klubas yra pajėgus suteikti galimybę startuoti užsienyje, nusprendžiau prisijungti. Savęs išbandymas tarptautiniame fronte sportininkui yra labai svarbus.

Kokia įsimintiniausia tavo akimirka sporte?

Kai buvau jaunesnė, kiekvienas vis aukštesnio rango medalis man buvo kaip stebuklas. Šiuo metu įsimintiniausia karjeros sporto akimirka laikau patekimą į Europos čempionatą.

Kaip motyvuoji save sportuoti?

Kuo toliau, tuo sunkiau save motyvuoti. Tiesiog stengiuosi daryti tai, kas man patinka ir nepamiršti kaip pradžioje man tai buvo svarbu ir smagu. Jei jausi malonumą ir džiaugsmą sportuodamas, tai tikslo siekimas nebus toks sunkus. Dažnais atvejais daugumai atletų reikia tai priminti.

Ar turi ritualų ar įpročių, kuriuos esi įpratusi atlikti prieš svarbius startus? Galbūt turi talismaną?

Ne, neturiu, mėgstu paklausyti muzikos ir tiek.

Kas rungties metu vyksta tavo galvoje?

Sprintas tuo ir žavus – per mažai laiko, jog spėčiau suprasti, kas vyksta mano galvoje.

Kokiu dar sportu domiesi, o galbūt ir praktikuoji?

Labai patinka futbolas. Taip pat kartas nuo karto išbandau ir kitų sporto šakų treniruotes, įdomu susipažinti. Kadangi mokiausi Lietuvos Sporto Universitete treniravimo sistemas, man yra tekę susipažinti su dauguma sporto šakų. Ypač patiko Lietuvoje mažai propaguojami beisbolas ir golfas.

Kaip atrodo tavo kaip sprinterės dienotvarkė?

Netradiciška ir nesportiška. Esant įvairioms aplinkybėms teko dirbti ir dviejuose darbuose, ir mokytis, ir tuo pačiu sportuoti. Susidarius sveikatos ir laiko stygiaus problemoms likau prie to, jog pasirinkau vieną darbą, sportą ir šiuo metu baiginėju magistro studijas. Kiti gali mėgautis įvairiomis stovyklomis pasirinktu metu, aš tuo tarpu turiu atsakingai atsirinkti tik būtiniausius pasiruošimo būdus, griežtai susistyguoti savo laiką ir veiklas, kad galėčiau sau leisti tokius svarbius dalykus kaip stovyklos, atsistatymai ar intensyvesnis treniruočių režimas.

Mano tipinė dienotvarkė priklauso nuo to, kiek treniruočių turiu per dieną, vieną ar dvi ir koks pasiruošimo ciklas. Treniruotes susidėlioju taip, jog galėčiau suderinti su darbu. Tenka keltis ir labai anksti ir treniruotis iki vėlyvo vakaro.

Kurkime Lietuvos sporto istoriją kartu! Prisidėk prie talentingiausių Lietuvos sportininkų pergalių!

  • Skirdamas 2% GPM įvedęs gavėjo kodą 303270598: elektroninio deklaravimo svetainėje.  Formos pildymo pavyzdys ČIA.
  • Banko pavedimu, gavėjui VŠĮ BE1SC, sąskaitos nr.: LT57 4010 0510 0195 7994
  • Paypal pavedimu, paspaudus nuorodą: https://goo.gl/kvQVfW


Taip pat galite paremti paslaugomis ir daiktais, nes šiuo metu BeOne sportininkams trūksta:

  • Medicinos klinikos paslaugų;
  • Teisingų maisto papildų;
  • Sportinio inventoriaus;
  • Sporto psichologo paslaugų;
  • Dietologo paslaugų;
  • Aprangų;
  • Kompiuterių administracijai.