Pasauliui imantis vis griežtesnių priemonių viruso Covid-19 sustabdymui, daugelis iš mūsų laiką leidžia namuose. Daugumai tai gali sugriauti įprastą rutiną ir priversti kurti naują, o tai nėra lengva užduotis. Šioje straipsnių serijoje mes sieksime pasidalinti naudingais patarimais susijusiais su sportu, mityba, sveika gyvensena ir laisvalaikiu, kurie padės jums ugdyti naujus įpročius.

Straipsnių seriją pradėsime su trenerio Vaclovo patarimais susijusiais su maistu ir mityba. Juk rekomendacijos kuo rečiau laikytis parduotuvėse daugumą privertė susidurti su nauja realybe, kurioje yra mažiau šviežių produktų ir mėgstamų patiekalų. Tinkama mityba šiuo metu yra labai svarbi stiprinti imuninę sistemą, tad treneris Vaclovas siūlo jums pasinaudoti apačioje esančiais bendrais patarimais, kurie gali palengvinti jūsų buitį virtuvėje ir pagerinti jūsų savijautą.

1. Kurk strategiją

Naudok greitai gendančius produktus pirmą, o po to stverk tuos, kurių etiketėje nurodyti skaičiai rodo vėlesnę datą. Gali susiorganizuoti savo šaldytuvo lentynas taip, jog viršuje matytum produktus, kurie taps netinkamais vartoti greičiausiai, o apačioje, tuos, kurie dar gali palūkėti. Nepamiršk, jog daržoves ir vaisius gali užšaldyti, taip prailgindamas jų galiojimo laiką, o taip pat šaldyti vaisiai ir daržovės nepraranda vitaminų ir kitų turimų naudingų savybių.

2. Gamink namuose

Dauguma mūsų negamina maisto namie, nes nuovargis po darbo, papildomos veiklos ir laiko stoka yra tikrai rimti argumentai neįjungti viryklės ir nešvaistyti laiko plaunant indų. Gera žinia, jog šiuo metu turėtum surasti laiko gaminti maistą namuose ir išbandyti receptus, kurie seniai sukosi galvoje. Tai gi, leisk receptams išgyventi renesansą ir nuvalyk dulkes nuo senų receptų knygų – gamink namie ir improvizuok, jei pasigedai vieno ar kito ingrediento, juos keiski turimais, galbūt bus tik dar gardžiau?

3. Maisto pristatymas

Taip, juk ką tik sakėme gaminti namuose ir nuomonės vis dar nepakeitėme – naminis maistas yra prioritetas. Bet jei baigėsi maisto produktai, geriau nekiški nosies iš namų, o užsisakyk produktų iš patikimų tiekėjų, kurie užtikrina, jog maistas laikomas tinkamomis sąlygomis, o pristatymo metu nepatirsi jokio fizinio kontakto su pristatančiu žmogumi. Naudojantis šiomis paslaugomis gali sutaupyti laiko, apsisaugoti nuo kontakto su žmonėmis, o taip pat geriau apgalvoti savo pirkinių krepšelį ir būsimus gaminius. Taipogi, kviečiame bent kartą per savaitę užsisakyti maisto iš kavinių ir restoranų, palaikymas maitinimo verslui, šiuo sunkiu metu yra tikrai svarbus!

4. Reikia nepersistengti

Būk atsargus su porcijomis. Buvimas namie, ypatingai buvimas namie vienam, lemia dažną persivalgymą. Stebėk save, valgydamas galvok, kuomet jautiesi alkanas, sotus ar persivalgęs, taip galėsi suprasti kokio dydžio maisto porcijos tau užtenka numalšinti alkį ir jaustis produktyviam. Taip pat didelis priešas yra užkandžiavimas. Kuomet žmogus jaučiasi alkanas jis suvokia, jog negali daug valgyti, todėl užkandžiauja, o užkandžiais dažniausiai tampa saldainiai, sausainiai, šokoladas, taip organizmą apkrauname nereikalingais angliavandeniais, kurie mus apsunkina. Jei norite užkandžiauti, patariama suvalgyti keletą riešutų, atsigerti vandens ar šaldytuve paieškoti morkos, agurko ar kitos daržovės, taip įveikiant alkį ir prižiūrint savo kūną.

5. Safety first (vert. Pirma saugumas)

Tik maistas, kurį saugu valgyti yra sveikas maistas. Prieš gaminant įsitikink ar tavo rankos, indai ir virtuvės įrankiai yra švarūs, skirk šviežią, „žalią“ maistą nuo termiškai apdoroto, produktus šaldytuve laikyk ne aukštesnėje nei 5 laipsniai Celsijaus temperatūroje, įsitikink, kad gamindamas naudoji švarų ir vartojimui tinkamą vandenį. 

6. Atsargiai su druska

Kadangi šiuo laikotarpiu šviežio maisto mažėja, didelė tikimybė, jog vartosite daug konservuotų, šaldytų ar kitaip apdirbtų produktų ar gaminių. Dauguma šių gaminių savyje turi labai didelę druskos koncentraciją. Anot PSO 70 gramų mūsų suvartojamos druskos mus pasiekia ne per mūsų gaminamą maistą, bet per kavines, restoranus ir jau paruoštus maisto gaminius, kuriuos mes vartojame.  Tad susilaikykite nuo dar vieno žiupsnelio druskos gamindami maistą namuose.