BE1 NFA kviečia išbandyti sportininkų
fizinio parengimo testavimą ir vertinimą

individualiems atletams ir komandoms suteikia galimybę

01

pastebĖTI IŠSKIRTINIUS TALENTUS reikėtų ilgesnio tekstuko, poros eilučių

02

ypaČ TIKSLIAI NUSTATYTI SPORTININKŲ STIPRIĄSIAS IR SILPNĄSIAS SAVYBES

03

periodiŠKAI SEKTI ATLETŲ SPORTINĖS FORMOS LYGĮ BEI TRENIRUOČIŲ EFEKTYVUMĄ

04

sumaŽINTI TRAUMŲ RIZIKĄ taip pat reikėtų poros eilučių sakinuko dėl vientisumo

Testavimas atliekamas su profesionalia ir modernia testavimo įranga prižiūrint BE1 specialistams!

BE1 T-TEST

Šis testas parodo sportininko gebėjimą valdyti savo kūną – koordinaciją, korpuso stabilumą, akseleraciją bei sustabdymo greitį. Koordinacija priklauso nuo kūno stiprumo ir gebėjimo atlikti judesius.

Kuo sportininko kūnas stipresnis, tuo lengviau jam vienoje ar kitoje situacijoje yra suvaldyti ir koordinuoti kūną (oponentų apėjimas, sklandus nusileidimas). Akseleracija ir susistabdymas rodo sportininko turimą sprogstamą jėgą ir atstumo įvertinimą.

 1. Sportininkas atsistoja 1m nuo daviklio, duodamas startas ir žaidėjas pradeda bėgti.
 2. Sportininkas, nubėgęs iki atžymos, esančios už 10m, keičia kryptį į nurodytą pusę.
 3. Sportininkas, nubėgęs iki atžymos esančios už 5m, apibėga žymeklį ir bėga iki kitos atžymos.
 4. Sportininkas, nubėgęs iki kitos atžymos, apibėga žymeklį ir grįžta iki testavimo aikštelės vidurio.
 5. Ties testavimo aikštelės viduriu sportininkas keičia kryptį ir finišuoja.
 6. Testas daromas į abi puses: tiek į kairę, tiek į dešinę.

BE1 SPRINT TEST

10 metrų distancija padeda identifikuoti sportininko gebejima isvystyti maksimalu jegos kieki per kuo trumpesni laika, tuo tarpu 30 metrų distancija ivertina raumens susitraukimo greiti maksimaliu pastangu begimo metu.

 1. Sportininkas atsistoja 1m nuo daviklio, duodamas startas ir sportininkas pradeda bėgti.
 2. Duodamas signalas ir sportininkas iš visų jėgų bėga iki pat testavimo aikštelės galo, esančio už 30m.
 3. Davikliai fiksuoja laikus, kai sportininkas pasiekia 5m, 10m ir 30m.

BE1 JUMPS TEST

Šis testas parodo sportininko momentinę maksimalią jėgą, kurią jis gali panaudoti įsibėgėjimui, susistabdymui ar greitam krypties keitimui.

 1. Dviejų dalių testas, kurio metu matuojamas sportininko šuolis į tolį ir šuolis į aukštį. Abiejų šuolių metu duodamas signalas, kad žaidėjas gali pradėti ir kai jis yra pasiruošęs, atlieka veiksmą.
 2. Šuolio į tolį metu žaidėjas turi nušokti kuo toliau nuo atsispyrimo taško. Rezultatas fiksuojamas tik tuomet, jei žaidėjas užbaigdamas veiksmą nenužengia atgal.
 3. Šuolio į aukštį metu žaidėjas turi nušokti kuo aukščiau nuo atsispyrimo taško. Realiam rezultatui įvertinti sportininkas šokdamas negali pritraukti kelių prie krūtinės, bet gali padėti sau rankomis.

Ištvermės lygio rodiklis parodo kaip ilgai sportininkas gali išbūti intensyvioje veikloje, patirdamas minimalų nuovargį.

 1. Sportininkas atsistoja prie nurodytos pradžios linijos testavimo aikštėje, duodamas signalas po kurio sportininkas pradeda bėgti.
 2. Garsinis signalas sportininką lydi viso testo metu. Dvigubas signalo supypsėjimas duoda startą, o vienas pyptelėjimas rodo laiko intervalą, kaip greitai reikia įveikti distanciją pirmyn ir atgal.
 3. Distancija: bėgama pirmyn iki nurodytos 20m linijos, apsisukama ir grįžtama atgal.
 4. Su kiekvienu startu greitis didėja, trumpėja atstumo įveikimo laikas.
 5. Viso testo metu sportininkas turi grįžti į poilsio zoną greičiau arba kartu su atstumo įveikimo laiką žyminčiu signalu. Šio reikalavimo neįvykdžius vieną kartą, sportininkas gauna įspėjimą. Situacijai pasikartojus, testas baigiamas.

Ši testavimo sistema parodo atleto reakcijos greitį ir judrumą.

 1. Sportininkas atsistoja prieš išdėstytas reakcijos lempas.
 2. Treneris pasako, kurios spalvos lempą žaidėjas turės paliesti pradėjus skaičiuoti laikui.
 3. Lempos dega skirtingomis spalvomis, tad atletas turi reaguoti tik į vienos spalvos šviesą ir į tai reaguoti kuo greičiau.

D.U.K

 • Kaip vyksta sportininkų testavimas?
  Prieš atliekant sportininkų testavimą sportininkas kartu su testą vykdančiu specialistu atlieka apšilimą. Vėliau pasiruošiama testui reikalinga įranga, sportininkas ar komanda supažindinama su testo veikimo principu, atlikimu ir gaunamais rezultatais. Tai kartojasi kol atliekami visi testavimo pakete siūlomi, ar sportininko pasirinkti testai. Naudojama sportininkų testavimo įranga yra mobili, tad ne tik sportininkas gali atvykti testavimui, bet testavimas gali atvykti pas sportininką!
 • Kodėl turėčiau atlikti fizinių galimybių testavimą?
  Yra daug priežasčių, kodėl fizinių galimybių testavimas gali būti naudingas. Jauname amžiuje, testai padeda nustatyti išskirtinius sportininko talentus. Treneriams ir atletams, fizinių galimybių testavimas padeda periodiškai sekti sportinės formos lygį ir treniruočių proceso efektyvumą. Fizinių galimybių testavimas taip pat naudingas norint sužinoti savo stipriąsias ir silpnąsias savybes. Dažnai testavimas padeda anksčiau pastebėti grėsmes ir tampa traumų prevencija.
 • Kokios yra testavimo kainos?
  1 asmeniui – 60 EUR Iki 10 žmonių – 150 EUR Iki 20 žmonių – 300 EUR Atliekant testavimą periodiškai, galime pasiūlyti 3,6 ir 12 mėnesių paketus už žemesnę kainą.
 • Ar testavimą atliekate tik futbolininkams?
  Ne, testavimą atliekame įvairių sporto šakų atletams ir individualiems sportininkams.
 • Ar testavimas atliekamas tik profesionaliems sportininkams?
  Tikrai ne, fizinių galimybių testavimą gali atlikti kiekvienas: mėgėjas, profesionalas, pusiau profesionalus sportininkas, ar net nesportuojantis žmogus.
 • Ką daryti su duomenimis gautais po testavimo?
  Po fizinių galimybių testavimo, sportininkui pateikiama susisteminta ir lengvai suprantama informacija apie fizines galimybes ir fizinius duomenis. Jei esate konkrečios sporto šakos sportininkas, tuomet išvados bus adaptuotos konkrečiai sporto šakai, ar pagal kitus jūsų poreikius.
 • Kas vykdo sportininkų fizinių galimybių testavimą?
  It is a long established fact that a reader will be distracted by the readable content of a page when looking at its layout. The point of using Lorem Ipsum is that it has a more-or-less normal distribution of letters, as opposed to using ‘Content here, content here’, making
 • Kokia įranga naudojama sportininko testavimams?
  Testavimo metu pasitelkiama nuo pačios moderniausios, skaitmenizuotos įrangos kaip – „Opto Jump”, „Speed Gates”, „Catapult” „Reactive Lights” iki paprasčiasių matavimo metrų.
 • Kas kiek laiko rekomenduojama atlikti testavimą?
  Testavimo dažnis priklauso nuo jūsų, tai gali vykti kiekvieną savaitę, ar kartą per metus, atsižvelgiant į jūsų poreikius ir tikslus. BE1 NFA fizinio rengimo treneriai, atliekantys testavimus, teigia, jog siekiant tikslo ir sekant savo rezultatus, geriausia testavimą atlikti kas 1-2 mėnesius.
 • Kas vykdo sportininkų fizinių galimybių testavimą?
  Sportininkų testavimą vykdo kvalifikuoti BE1 nacionalinės futbolo akademijos specialistai.
 • Ar reikalingas specialus pasiruošimas prieš testavimą?
  Rekomenduojame dieną prieš testavimą, vengti intensyvių treniruočių, taip pat pasirūpinkite tinkama fizinei veiklai apranga. Ypatingas fizinis pasirengimas prieš testavimą nėra reikalingas.
 • Kaip ir kur užsiregistruoti testavimui?
  Testavimui galite užsiregistruoti atsiuntę užpildytą užklausą šiame puslapyje arba susisiekus nfa@be1.lt.

PARAŠYKITE MUMS

Vardas(Required)
El. pašto adresas
Checkboxes(Required)
This field is for validation purposes and should be left unchanged.
Clicky