Prieš sezoną aukščiausių tikslų ir patekimo į A lygą tikėjęsi BE1 NFA atstovai susidūrė su skaudžia realybę ir beveik įpusėjus „OPTIBET Pirma Lyga” sezonui turnyro lentelėje užima tik 9-tą vietą tarp 16-kos dalyvių. Sėkmingas pasirodymas praėjusiame sezone – užimta 4-oji vieta lygoje ir būvimas tarp 3 lyderiaujančių komandų beveik visą sezoną, nuteikė optimistiškai ir atrodė, kad branduolį išsaugojusi komanda šį sezoną kils dar aukščiau. Visgi pirmoje sezono pusėje komandos žaidimas neįtikino, o pirmiausia tenka paminėti suprastėjusią gynybą – per šiame sezone sužaistas 14 rungtynių BE1 NFA jau praleido 21 įvartį, palyginimui, praeitą sezoną per 30 rungtynių buvo praleista vos 19 įvarčių. 

Sezonas prasidėjo rungtynėmis namuose su „FK Minija” komanda. Sudėtingos oro sąlygos neleido BE1 NFA demonstruoti savo mėgstamo futbolo ir rungtynės baigėsi lygiosiomis 2-2. Dar du turus komandai nepavyko atrasti rakto į pergalę: 2-1 svečiuose nusileista „FA Šiauliai B “ komandai ir namuose 1-1 sužaista su „Garliava”. Vėliau, atrodė, kad komanda rado savąjį žaidimą, kadangi per 5 rungtynes iškovojo, net 4 pergales. Šioje sėkmingoje atkarpoje buvo sužaistos vienos geriausių sezono rungtynių, kai svečiuose 2-0 komanda nepaliko vilčių tuo metu lygoje lyderiavusiai „Babrungas” komandai. LFF šešioliktfinalio etape 2-1 pavyko palaužti „Garliavą” ir sėkminga sezono atkarpa toliau tęsėsi. Komanda pralaimėjimo namuose nebuvo patyrusi daugiau nei metus, tačiau 9-ojo ir 10-ojo turo dvikovose teko pripažinti varžovų pranašumą savų žiūrovų akivaizdoje: 1-2 nusileista „Marijampolė City” ir 0-1 pralaimėta „Kauno Žalgiris B” komandai. 11-ojo turo dvikovoje po rezultatyvios kovos 2-3 patirtas pralaimėjimas prieš „Nevėžį”. LFF taurės ketvirfinalio etape komandos laukė grėsmingas varžovas – viena iš A lygos lyderių „FA Šiauliai” komanda. Visgi šis susitikimas parodė, kad BE1 NFA pajėgi kovoti su aukštesnio kalibro komanda, visų rungtynių metu vyko įnirtinga kova, o pralaimėjimas 0-2 neatspindėjo atkaklios kovos, kadangi antrasis įvartis į BE1 NFA vartus krito tik paskutinėmis rungtynių minutėmis. „OPTIBET Pirma Lyga” 12-ojo turo susitikime BE1 NFA 1-1 taikiai išsiskyrė su „Neptūnu”, o 13-ame ture sužaidė puikias rungtynes ir, net 5-1 subombardavo „Jonavos” komandą. Paskutiniame susitikime iki vasaros pertraukos BE1 NFA namuose laukė lygos lyderių „FK TransINVEST” testas. Deja, šis testas pasirodė per sunkus – svečiai aikštelėje šeimininkavo ir teko patirti skaudžiausią sezono pralaimėjimą 0-5. Per paskutines 6 rungtynes iškovoti vos 4 taškai – ne tas rezultatas, kuris džiugintų, todėl, tikimės, kad po vasaros pertraukos BE1 NFA pagerins žaidimą ir turnyro lentelėje pradės kilti aukštyn. 

Rezultatyviausi komandos žaidėjai pirmoje sezono pusėje – Martynas Džiugas – 7 įvarčiai, Higor Borges – 6 įvarčiai, Deitonas Vinckus – 4 įvarčiai. Norime pasidžiaugti, kad du komandos futbolininkai – Martynas Džiugas ir Domas Slendzoka buvo įtraukti į Lietuvos U21 rinktinės sudėtį Europos čempionato atrankos rungtynėms.

Linkime jums gerų vasaros atostogų, o artimiausios rungtynės namuose – Rugpjūčio 5-tą dieną, kai bandysime atsirevanšuoti „FA Šiauliai B” už pralaimėjimą šio sezono pradžioje. 

Nenukabiname nosių ir PIRMYN, BE1! 💙🤍